Методичне об’єднання вихователів груп раннього віку

Методичне об’єднання вихователів груп раннього віку дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів Немишлянського району

Тема. «Нетрадиційні підходи до організації пізнавальної діяльності дітей раннього віку»

Місце проведення: комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 265 Харківської міської ради»

Дата проведення: 17.02.2017

Час проведення: 09.00 – 12.00

Мета: надати педагогам теоретичні та практичні знання щодо організації навчально-виховного процесу в групах раннього віку. Розглянути особливості розвивального середовища для дітей раннього віку, його специфіку, звернути увагу на основні вимоги до обладнання ігрових куточків (центрів, зон). Ознайомити з базовими якостями особистості дитини раннього віку. Дати змогу педагогам різнобічно та поглиблено розглянути окремі напрямки організації роботи з пізнавального розвитку. Актуалізувати знання педагогів шляхом залучення до інтерактивних форм роботи, спираючись на попередній досвід. Сформувати атмосферу продуктивної та результативної співпраці; розкрити творчий потенціал у педагогів, створити емоційний комфорт, отримати задоволення від участі у районному методичному заході.

1. Відкриття семінару

1.1. Оголошення теми та мети семінару, інформація щодо особливостей роботи. (Шамшура І.А., керівник РМО вихователів груп раннього віку, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 311»)

1.2. Інформаційне повідомлення «Візитна картка ДНЗ». (Кузнецова А.О., завідувач КЗ «ДНЗ № 265»)

2. Теоретичний блок

2.1. Доповідь «Особливості розвитку дітей раннього віку» з презентацією».

2.2. Асоціативний ряд «Пізнавальний розвиток дітей раннього віку». (Ткаченко Н.В., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 265»)

3. Практичний блок

3.1. Робота з дітьми:

- інтегроване заняття «Пригоди у зимовому лісі» (3-й р.ж., група № 4), Редько Р.А., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

- інтегроване заняття «Ми маленькі діти, все цікавить нас у світі» (3-й р.ж., група № 1), Кондратьєва Г.М., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

- інтегроване заняття «Зоопарк» (3-й р.ж., група № 2), Балабаєва О.В., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

3.2. Робота зі слухачами семінару:

- перегляд відеоролика «Базові якості особистості дітей раннього віку»;

- робота у групах «Розвивальне середовище для дітей раннього віку»;

- надання пам’ятки «Поради вихователям на щодень». (Ткаченко Н.В., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 265»)

4. Аналітичний блок

4.1. Рефлексія «До педагогічної скриньки». (Ткаченко Н.В., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 265»)

4.2. Підсумок семінару, аналіз проведених заходів. (Лохмачова О.О., методист МЦ управління освіти адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради; Шамшура І.А., керівник РМО вихователів груп раннього віку, вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 311»)