/Files/images/proekti/Лего.gif

/Files/images/proekti/812089_html_m54e0224a.jpg

З 2016 року наш ЗДО є учасником проекту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерствами освіти і науки України та фонду LEGO Foundation
(Королівство
Данії)


LEGO FOUNDATION є неприбутковою організацією, яка входить до складу LEGO GROUP. В основі діяльності LEGO FOUNDATION лежить віра в те, що всі діти мають рівні права на навчання і розвиток через гру.

Благодійний фонд має декілька напрямів роботи, декілька програм, проектів. Проект, учасниками якого відтепер є і Україна носить назву Cаre for Education (Сприяння освіті).

«Сприяння освіті». Ця програма була розпочата в Україні з моменту підписання Меморандуму про взаєморозуміння між LEGO FOUNDATION та Міністерством освіти і науки України 10 липня 2010 року. Таким чином Україна стала шостою державою, яка долучилася до цієї програми. Серед країн-учасниць проекту – КНР, Бразилія, Мексика, Індія, ПАР. Програма «Сприяння освіті» має на меті впровадження інноваційних методів навчання в систему освіти та сприяння розкриттю творчого потенціалу дитини через гру!

У рамках цієї програми в Україні LEGO FOUNDATION забезпечує дошкільні навчальні заклади та класи початкової школи навчальними наборами LEGO Education, проводить тренінги для вихователів та вчителів, ознайомлюючи їх з головними принципами покладеними в основу роботи з цими наборами. Імплементуючи дану програму, ми не лише розвиваємо у дітей навички конструювання (технічні навички), а створюємо умови для всебічного розвитку дитини, включаючи критичне мислення, сміливість, впевненість у собі, відповідальність, уміння працювати як самостійно, так і в команді. Ми навчаємо їх мислити. При цьому ключовим методом покладеним в основу навчання за цією програмою є гра, а гра – це саме те середовище, де дитина розвивається найгармонійніше. Саме тому на сьогодні, ключова місія фонду - це робота з освітянами, вихователями, методистами, усіма, хто має безпосереднє відношення до виховання дітей, з метою забезпечення їх інструментами, формами, методами роботи, які б надавали невичерпну кількість можливостей дитині творчо проявити себе.

Щороку LEGO FOUNDATION в рамках вищезазначеної благодійної програми дарує дітям з усього світу набори LEGO Education, залучаючи до співпраці не лише вчителів і батьків, а й міністерства освіти, неурядові благочинні організації, щоб спільними зусиллями посприяти покращенню якості освіти.

На сьогодні до програми вже було залучено 13 ЗДО м. Києва. Це був пілотний майданчик. У травні 2013 року комплекти наборів отримали ще 60 ЗДО (по 10 ЗДО в кожному місті) Харкова, Києва, Дніпропетровська, Одеси, Донецька, Львова. Загальна кількість дітей на сьогодні в проекті – орієнтовно 16 тисяч і відповідно 73 ЗДО. Кожного року чисельність учасників проекту зростає. Серед ЗДО, які отримали навчальні комплекти є звичайні, комбіновані і спеціалізовані для дітей з вадами зору, опорно-рухового апарату та затримкою психо-мовленнєвого розвитку. Навчальні комплекти у своїй роботі активно використовують не тільки вихователі загальносадівських груп, а й логопеди, психологи, соціальні педагоги, фізінструктори.

Уже на сьогодні ми можемо говорити про результати роботи не тільки з дітьми (розвиток моторики, формування сенсорних еталонів, соціалізація дитини, розвиток мисленнєвих процесів, прояв фантазії, розвиток уяви, формування технічних навичок), а й про велику роль у саморозвитку самих педагогів, зміну стилю навчання і виховання з прямого інструктування на спонукання до дії і мислення дитини.

Крім роботи з ЗДО, благодійний фонд співпрацює зі школами (всього 35 шкіл України) в рамках архітектурних конкурсів.

/Files/images/Анімації/77111.gif

Цей проект – дитячі мрії та ідеї втілені за допомогою цеглинок LEGO.

/Files/images/proekti/сканирование0008.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 816

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.