/Files/images/proekti/Six.gif

/Files/images/proekti/desktop-1428460450.jpg

«ШІСТЬ ЦЕГЛИНОК» — це практичний інструмент для навчання, це технологія навчання. Виконуючи веселі завдання і граючись набором з шести різнокольорових цеглинок LEGO® DUPLO®, діти тренують пам’ять, розвивають моторику і мислять творчо. Крім того, використання цієї технології дає можливість адаптувати і, звичайно, створювати власні завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей.

Чого діти навчаються? Коли діти залучені до виконання завдань у грі — вони розвивають:

Мовленнєві вміння описувати детально свої дії, надавати чіткі і зрозумілі інструкції, пояснювати свої міркування, розповідати історії, які допомагають спілкуватися з іншими і виражати власні думки.

Уміння вирішувати проблемні завдання, що включає в себе вміння зосередитись і запам’ятати завдання, вміння ставити цілі і розробляти план дій, уміння творчо мислити і розмірковувати над тим, що і як робити.

Уміння співпрацювати, що виражається у вмінні працювати в парах чи групах, умінні ділитися матеріалами, вмінні вчитися у своїх однолітків, дослухаючись до їхніх ідей та пропозицій, умінні розподіляти ролі та обов’язки.

З чого почати?

Кожна дитина і дорослий повинні мати набір з шести цеглинок DUPLO. У будь-який час дня оберіть завдання або дайте можливість вибору дитині. Цей буклет містить 25 ідей для завдань, які можна виконувати у групах до 50-ти дітей.

Спочатку дайте можливість дітям познайомитися з цеглинками, виконуючи прості, недовготривалі завдання, наприклад, з розділу «ЗНАЙОМТЕСЬ: ШІСТЬ ЦЕГЛИНОК» чи «ВІДПОЧИНОК З ЦЕГЛИНКАМИ».

Коли діти навчаться вправлятися з цеглинками, можна переходити до більш складних групових завдань з розділу «ІГРИ» чи «ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ КОМАНД».

Яка роль дорослого?

Діти вчаться, наслідуючи Вас. Ваші дії вселяють натхнення у дітей, яке проявляється у мовленні, вирішенні проблемних завдань, взаємодії один з одним.
Ось деякі поради для підтримки дітей:

• Орієнтуйте дітей на самостійне виконання завдань; допоможіть їм, якщо вони не вірять у свої сили або просять про допомогу.

• Заохочуйте діток, даючи корисні поради та ідеї підбадьорюючим тоном.

• Сидіть біля дітей, спостерігайте за їхніми діями. Так ви будете бачити, чим можна допомогти дітям.

• Будьте допитливими, задавайте діткам відкриті питання, на зразок, «що ви робите?», «як ви це вирішили?»

• Давайте дітям можливість вибору і переконайтеся, що вони беруть активну участь у вирішенні завдання.

Де можна дізнатися більше?

Діліться своїм досвідом, отримуйте натхнення і поради від колег, які працюють за методикою «ШІСТЬ ЦЕГЛИНОК». Приєднуйтесь до нас у Facebook або заходьте на LEGO Foundation вебсайт, де ви знайдете більше завдань, відео, основну інформацію про навчання та розвиток дітей та історію цієї методики:

www.LEGOfoundation.com

www.facebook.com-Six Bricks Community

Ознайомитися з методикою "Шість цеглинок" можна тут:

/Files/images/proekti/8b96e033-180a-49cf-855c-fe8513aa439a.png