9 березня день народження Юрія Гагаріна

2014-03-09

/Files/images/foto/528823.jpg

«Головна сила в людині — це сила духу»- Юрій Гагарін

Юрій Гагаріннародився в Смоленській області 9 березня 1934 року. Шкільні роки Гагаріна припали на час німецької окупації, тому хлопчик кілька разів переривав своє навчання і шостий клас закінчив вже в місті Гжатськ. Після школи він вступив в ремісниче училище, а пізніше — в індустріальний технікум міста Саратова.

В юності Юрія Гагаріна дуже цікавила авіація. Він відвідував авіаклуб і незабаром навіть здійснив політ на першому в своєму житті повітряному судні Як-18.

«Все моє життя здається мені зараз однією прекрасною миттю. Все, що прожито, що зроблено раніше, було прожито і зроблено заради цієї хвилини…» - Юрій Гагарін

Гагарін закінчив Оренбурзьке училище льотчиків і в березні 1960 року був зарахований до групи кандидатів в космонавти. А 12 квітня 1961 року був здійснений історичний політ Гагаріна в космос на кораблі «Восток». Судно зробило один оборот навколо планети і успішно повернулося на Землю.

Після цієї події Гагарін став героєм всієї країни.Хрущовособисто наполіг на тому, щоб старшому лейтенанту Юрію Гагаріну присвоїли звання майора. Популярність космонавта стала загальносвітовою. Він активно їздив по різних країнах, зустрічався з найвидатнішими людьми того часу. У професійній діяльності він далі реалізувався як дублер космонавта Володимира Комарова.

«Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, будемо зберігати і примножувати цю красу, а не руйнувати її» - Юрій Гагарін

27 березня 1968 року Юрій Гагарін розбився під час польоту на літаку УТІ МіГ-15. Місто, в якому народився легендарний льотчик-космонавт, назвали на честь нього — Гагарін.

«Це не моя особиста слава. Хіба я б міг проникнути в космос, будучи одинаком? Це слава нашого народу» -Юрій Гагарін

Кiлькiсть переглядiв: 15

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.