FacebookПідписатися на RSS

/Files/images/nadpisi/Організація харчування.gif

Діти — наше майбутнє! Від здоров’я наших дітей сьогодні залежить здоров’я усієї нації в майбутньому. А здоров’я дітей не в останню чергу залежить від їх харчування. Більшість дітей до 6 років відвідують заклади дошкільної освіти. Кожен такий заклад має забезпечити дитині належне харчування.

Організація харчування дітей у ЗДО

Відповідно до ст. 35 Закону про дошкільну освіту організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних закладах дошкільної освіти (далі — ЗДО) покладаються на Раду міністрів АР Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані ЗДО, органи місцевого самоврядування, а також на керівників ЗДО.
Контроль і державний нагляд за якістю харчування у ЗДО незалежно від підпорядкування, типів і форми власності покладаються на засновників (власників) цих закладів,відповідні органи управління охорони здоров’я та відповідні органи управління освіти.
Згідно зп. 27 Положення № 305 ЗДО забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку, із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з Мінфіном.
Певні вимоги до організації харчування дітей у ЗДО визначені розд. IX Санітарного регламенту. Так, зокрема:
1) харчування дітей здійснюється відповідно до Норм № 1591;
2) виробники, постачальники продуктів харчування відповідають за якість та безпечність продуктів та сировини, яку постачають у ЗДО. Засновники (власники) та керівники ЗДО мають зобов’язання перед батьками (опікунами) дітей щодо того, що будь-яка їжа, яка запропонована дітям, є безпечною, корисною та приготовленою в закладі з дотриманням вимог чинного законодавства;
3) медичний персонал ЗДО одночасно з керівництвом закладу повинен здійснювати постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за умовами і строками зберігання продуктів харчування та їх реалізації, технологією приготування страв, дотримуванням норм харчування тощо;
4) з метою підвищення якості та ефективності організації харчування у ЗДО засновники (власники) та керівники цих закладів повинні забезпечити виконання Інструкції № 298/227.
Саме ця Інструкція і є основною під час організації дитячого харчування у ЗДО.
Режим харчування залежить від режиму роботи ЗДО та затверджується керівником закладу.
Їжу необхідно видавати дітям у суворо визначений час, чотири-п’ять разів на добу, з інтервалами у 3 — 4 години.
Також під час оздоровчого періоду необхідно організувати додатковий прийом їжі — другий сніданок з 10:00 до 11:00 у вигляді фруктів, соків, які видаються під час прогулянки.
Окрім того, для організації оптимального питного режиму потрібно забезпечити дітей водою за індивідуальною потребою.
При цьому кип’ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури. Її зберігають у добре вимитому посуді та міняють не рідше ніж 1 раз на добу.
Розподіл їжі за калорійністю протягом дня повинен бути таким:
— сніданок — 25 %;
— обід — 35 %;
— підвечірок і вечеря — по 20 %.
Тривалість сніданку, підвечірку і вечері — по 20 хв., обіду — 25-30 хв. Об’єм їжі повинен відповідати віку дитини.
Кiлькiсть переглядiв: 394

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.