Районний семінар для вихователів "Казка навколо та всередині нас"

Семінардля вихователів груп середнього дошкільного віку (4-5 р.ж.)
дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів Фрунзенського району

Тема. «Казка навколо та всередині нас»

Місце проведення: комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 265 Харківської міської ради»

Дата проведення: 18.03.2016

Час проведення: 09.00 – 12.00

Мета: надати педагогам теоретичні та практичні знання щодо використання казки та методів ТРВЗ у мовленнєвому розвитку дітей. Розглянути особливості роботи з казкою по формуванню комунікативної компетентності дітей дошкільного віку, дати змогу педагогам різнобічно та поглиблено розглянути окремі напрямки організації роботи з дітьми з даного питання. Допомогти по-новому подивитись на роль казки у всебічному розвитку дошкільників. Ознайомити з методами та прийомами квіллінгу у художньо-продуктивній діяльності дітей дошкільного віку. Розвивати інтелектуальний та естетичний розвиток дошкільників у процесі оволодіння елементарними прийомами квіллінгу, як художнього способу конструювання з паперу. Актуалізувати знання педагогів шляхом залучення до інтерактивних форм роботи, спираючись на попередній досвід.
Сформувати атмосферу продуктивної та результативної співпраці; розкрити творчий потенціал у педагогів, створити емоційний комфорт, отримати задоволення від участі у районному методичному заході.

1. Відкриття семінару

Оголошення теми та мети семінару, інформація щодо особливостей роботи.

Педан М.В., керівник РМО вихователів груп середнього дошкільного віку (4-5 р.ж.), вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 309»

2. Привітання учасників семінару.

Білокамінська Н.О., Дмитрієва І.О., музичні керівники КЗ «ДНЗ № 265»

3. Теоретичний блок

3.1. Презентація досвіду роботи «Казка навколо та всередині нас».

Митяєва А.О., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

3.2. Презентація досвіду роботи «Чарівний квіллінг».

Шамаріна О.М., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

4. Практичний блок

4.1. Робота з дітьми:

- заняття з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування «Чарівний світ казок»», діти 5-го року життя, група № 9.

Митяєва А.О., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

- заняття з художньо-продуктивної діяльності (конструювання з паперу) «Паперова казка», діти 5-го року життя, група № 11.

Шамаріна О.М., вихователь КЗ «ДНЗ № 265»

4.2. Робота зі слухачами семінару:

- арт-терапевтична техніка «Намалюй зле обличчя»;

- інформаційне повідомлення «Психологічна характеристика казки»;

- інтерактивна вправа «Впізнай казку»;

- вправа «Опиши казку за схемою»;

- творче завдання «Допиши казку»;

- медитативна казка «Чарівник».

Ткаченко Н.В., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 265»

5. Аналітичний блок

5.1. Рефлексія «Складаємо казку про переглянутий семінар».

Ткаченко Н.В., вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 265»

5.2. Підсумок семінару, аналіз проведених заходів.

Лохмачова О.О., методист МЦ управління освіти адміністрації Фрунзенського району Харківської міської ради